Historie kapely

Charlie Band vzniká na začátku devadesátých let při práci v nahrávacích studiích, postupně začíná hrát také živě, nejprve pouze v jazzklubech, postupně se objevuje na celé řadě festivalů doma i v zahraničí.

Pilířem kapely je po celou dobu existence kytarista Charlie Blažek.

Ozdobou historie kapely bylo doprovázení koncertu k 70. narozeninám Karla Gotta v O2 Aréně vysílaný Českou televizí.

Současnost kapely

Současná podoba Charlie Bandu vznikla po nabídce ke spolupráci s první dámou české popmusic Helenou Vondráčkovou v roce 2008. Byla logickým vyústěním dlouholeté studiové spolupráce na úspěšných CD - Vodopád, Hádej a Zastav se.. Tu Charlie Band doprovází při koncerních vystoupeních pořadu Helena – Recitál a v rozšířené podobě o smyčcový orchestr nebo dechovou sekci při velkých vystoupeních jako např. koncerty v Lucerně, O2 Aréně atd.

Sestava

Kapela

Charlie Blažek - kytara, zpěv

Absolvent Státní konzervatoře v Plzni, vyhledávaný studiový kytarista (natočil více než 200 CD), působí též jako aranžér a hudební režisér (např. alba K.Gotta, H.Vondráčkové atd.), jako hudební producent má na kontě alba M.Maxy, K.Černocha, P.Janů a řadu dalších. Prošel hud. tělesy jako TOČR a JOČR, K.Gott Band, Golem..

Charlie Blazek

Vítek Pospíšil – klávesy

Absolvent Státní konzervatoře v Praze, působí především na klubové scéně, spolupracuje s Gustav Brom Big Bandem, se zpěvákem Pavolem Hammelem, Tam Tam Orchestra a dalšími. Intenzivně se věnuje také studiové práci (skladba, aranžování atp..).

Vítek Pospíšil

Camilo Caller - bicí

Camilo Caller-absolvent Státní konzervatoře Praha -obor bicí nástroje. Od šesti let navštěvoval Lidovou školu umění v Praze na violoncello. Po absolutoriu na konzervatoři začal vystupovat s kapelami Šum Svistu, Laura a její tygři, Chinaski, spolupracoval např.s Lenkou Filipovou, Kamilem Střihavkou, Janem Nedvědem. Byl účastníkem koncertních turné s Českou filharmonií a FOK. Od roku 1998 působil ve skupině KOA Zuzany Navarové. S kapelou Moondance Orchestra pravidelně doprovází televizní soutěž StarDance vysílaný Českou televizí.

Camilo Caller

Vladimír Kliment – baskytara

Baskytaru vystudoval soukromě u profesora Vladimíra Hory. Od roku 2000 se věnuje hudbě profesionálně, jako pedagog i instrumentalista. Na jazzové scéně prošel mnoha formacemi od bluesových, přes funky či stylu latino. Působí též v doprovodných skupinách předních českých pop zpěváků (M.David, L.Machálková)..

Vladimír Kliment

Sboristky

Lenka Kopecká - sborisktaLenka Kopecká

Zuzana Ďurdinová - sboristkaZuzana Ďurdinová